Başkan Altay: “Ramazan Bayramımız Mübarek Olsun”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Altay mesajında şu ifadelere yer verdi:

“11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayının ardından, bayrama kavuşmanın sevincini ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Bir ay boyunca Ramazan ayının güzel atmosferini hemşehrilerimizle birlikte yaşadık. Hem şehir merkezinde hem de ilçelerimizde iftarlarda, teravihlerde, sahurlarda Ramazan ayının manevi coşkusunu, hayrını ve bereketini hep birlikte idrak ettik. Bizleri bayram sevincine kavuşturan Yüce Allah’a hamd olsun.

Bayramlar toplumsal hafızamızda derin izler bırakan, bizleri biz yapan, kardeşliğin, sevginin ve paylaşmanın en güzel örneklerinin sergilendiği müstesna zaman dilimleridir. Bu mübarek günlerin, birliğimizi ve dirliğimizi daha da güçlendireceğine yürekten inanıyorum. Zira biz, yüzyıllardır süregelen bir medeniyetin, hoşgörünün ve kardeşliğin temsilcileriyiz.

Bu sebeple bu bayramda da gönül köprülerimizi güçlendirerek, aramızdaki mesafeleri sevgiyle kısaltalım. İhtiyaç sahiplerinin yanında olalım, mahzun yüzlere tebessüm bırakmanın gayretinde bulunalım. Bu mübarek vakitlerde bir lokma ekmeği, bir damla suyu paylaşmanın, bir yüreği ısıtmanın verdiği mutluluğu bir kez daha hatırlayalım. Bayram sevincini her haneye, her kalbe taşımanın çabasını verelim.

Konya’da bayramın en güzel şekilde yaşanması için Konya Büyükşehir Belediyesi olarak gerekli tedbirleri aldık. Nöbetçi ekiplerimiz bayramda da çalışmalarına devam edecek. Toplu ulaşım araçlarımız bayramın üç günü hemşehrilerimize ücretsiz hizmet verecek. Yine, belediyemize ait otoparklar arefe gününden bayram sonuna kadar ücretsiz olacak…

Bizler bayramın bu güzel atmosferini derinden yaşarken, dünyanın birçok noktasında kardeşlerimiz çok çetin zamanlardan geçiyor. Başta Filistin ve Doğu Türkistan olmak üzere dünyanın birçok noktasında zulüm altında olan tüm kardeşlerimiz için Yüce Allah’a yakarışta bulunalım.

İçerisinde bulunduğumuz bu mübarek zamanların acı ve gözyaşının hakim olduğu coğrafyalar başta olmak üzere, tüm insanlığa barış, huzur ve esenlik getirmesini diliyorum.

Bu düşüncelerle tüm hemşehrilerimin, milletimizin ve İslam âleminin mübarek Ramazan Bayramı’nı en içten duygularla tebrik ediyorum.

Hayırlı bayramlar…”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir